Свіжий мед 2020 вже відкачаний і скоро з’явиться у продажу

Як Ви мабуть уже знаєте, поточний рік виявився дуже складним для бджільництва: холодна погода й дощі у травні призвели до того, що бджоли не могли навіть вилітати з вулика, щоб принести нектар. З тієї ж причини цвітіння традиційних майських медоносів та акації було цього року дуже слабким. Більше того, розвиток бджолосімей загальмувався мінімум на 1 місяць, знадобився час на їх відновлення. У результаті, весняного меду в Україні у поточному році практично немає, а раннього літнього доволі мало. Крім того, виділити монофлорні меди (майський, біла акація, липа , тощо) в цьому році практично не вдається.

Але незважаючи на усе це, на пасіках вдалось отримати свіжий мед кількох видів, і скоро він надійде у продаж до нашого Інтернет-магазину. Наші бджолярі спеціально чекали, щоб бджоли повністю запечатали соти, мед був якісним та зрілим.

Перш за все, це раннє літнє різнотрав’я, де присутній мед з низки цінних медоносів – від плодових садів і малини до білої акації та липи. У залежності від переважання тих чи інших медоносів, мед відрізняється за кольором, ароматом та смаком. Також вже почалася відкачка лісового меду, що дуже популярний серед споживачів та зазвичай має коричневий або світло-коричневий колір, містить нектар з низки лікарських лісових трав, плодових кущів та ягід.

Пасічники застерігають споживачів від придбання фальсифікату, кількість якого, у зв’язку із певним дефіцитом весняних та літніх медів, може різко зрости. Також закликають із розумінням поставитись до вартості меду урожаю поточного року – сезон дійсно складний, довелось докласти максимум зусиль, щоб зберегти бджіл та ще й отримати товарний мед.

Знатний Мед буде доступний за ціною, що максимально враховує інтереси споживача, наскільки це можливо у даних умовах.

Крім того, у даній ситуації є сенс звернути увагу на такі види меду як польовий та соняшниковий, які є традиційно недорогими, і при цьому мають всі корисні якості натурального меду. Відкачка вказаних медів планується у серпні.

Також на ринку ще є перехідні запаси меду врожаю минулого року, і добросовісні продавці залишили його ціну на колишньому рівні. Оскільки якісний натуральний мед зберігає свої властивості 2 роки і більше, є сенс звернути увагу також і на мед минулого року.

 

X