Як правильно зберігати мед в домашніх умовах

Багато хто купує мед на зиму, і це правильно, адже натуральний мед зміцнює імунітет і захищає від простудних захворювань! Але як же правильно зберігати мед у домашніх умовах?

Запам’ятайте ці прості правила:

1. Мед зберігають у сухому, прохолодному та бажано темному місці. Тобто, комора або підвал – краще місце для зберігання меду, ніж наприклад кухня.

2. Посуд для зберігання меду має бути нейтральним (скло або харчовий пластик або спеціальні дерев’яні діжечки) і герметично закритим. Металевий посуд категорично не підходить для зберігання меду. Навіть ложку краще брати дерев’яну. Зверніть увагу, що пластикові відерця набагато зручніші, ніж скляні 3 літрові банки, адже з відерця легко дістати мед, у тому числі і кристалізований.

3. Рідкі сорти меду іноді потребують “дихання”, тому з них знімають кришку, або зав’язують цупким папером, марлею  у декілька шарів чи шматком натуральної тканини.

Варто зазначити, що для довготривалого зберігання мед потребує температури 5-10 градусів Цельсія, але в умовах міської квартири цього досягнути практично неможливо. Тому краще купувати порівняно невелику кількість меду (1-3 літри) і споживати його порівняно швидко (1-2 місяці). В цілому, мед, який уже “сів” (кристалізований мед) зберігається краще, ніж рідкий чи той, що знаходиться у процесі кристалізації.

Зберігайте мед правильно,  бажаємо Вам здоров’я!

X