Основні види меду або який буває мед Залишити коментар

Всі знають, що мед – унікальний продукт харчування, а також засіб від багатьох недуг. Але які види меду бувають і в чому їх відмінності?

Розрізняють мед монофлорний (зібраний бджолами з квітів одного виду рослин) і поліфлорний (зібраний з квітів різних видів рослин). Поліфлорний мед часто називають “різнотрав’я”. На практиці, мед практично завжди є поліфлорним, але з переважанням нектару якогось одного медоноса (найбільш сильного в даній місцевості і в даний час збору). Також розрізняють світлі і темні види меду.

Основні види меду на Україні:

  • Соняшниковий
  • Акацієвий
  • Липовий
  • Гречаний

Також буває липовий, ріпаковий, донниковий мед і різнотрав’я.

Мед, який називають “травневим”, за суттю є медом з нектару, зібраного на луговому різнотрав’ї і з квітучих садів плодових дерев. А «лісовий» мед збирають пасіки, які знаходяться в лісі або поблизу лісу, де цвітуть не лише дерева-медоноси (акація, липа), але і кущі (глід, малина, ожина), а також різні лісові квіти і трави.

Далеко не всім бджолярам вдається збирати різні види меду протягом сезону. Наприклад, пасіка “Медовий Бджоляр” має 2 майданчики в унікальних місцях Київської області, що дозволяє отримувати мед з різних медоносів, включно білу акацію і липу, а також лісовий, травневий і луговий. Крім того, в залежності від поточних посадок на полях, ми отримуємо гречаний, соняшниковий і ріпаковий мед. Така різноманітність дуже цінують наші клієнти.

Нагадаємо, що будь-який мед корисний. Перш за все, в меді міститься близько 60 різних корисних речовин і елементів – насамперед, вуглеводи – глюкоза і фруктоза. У 100г меду міститься 0,3-3,3% білків, 77,2% вуглеводів, і 335 калорій енергії. У мед входить цілий ряд ферментів, які значно прискорюють реакції обміну речовин, що протікають в організмі і сприятливо впливають на роботу більшості органів людини.

З мінеральних речовин до складу меду входять солі кальцію, натрію, магнію, заліза, сірки, йоду, хлору, фосфору. Деяких мінеральних речовин в меді майже стільки ж, як в крові людини. Мед також містить мікроелементи, такі, як марганець, кремній, алюміній, бор, хром, мідь, літій, нікель, свинець, олово, цинк, осмій та інші.

Мед включає ряд органічних кислот (яблучна, винна, лимонна, молочна, щавлева) і вітаміни – В2 (0,5 мг%), РР (0,2 мг%), С (2 мг%). За останніми даними, в ньому виявлені також вітамін В6, пантотенова кислота, вітамін Н (біотин), фолієва кислота, вітаміни К і Е.

Спробуйте наш Знатний Мед – смачний і цілющий. Нехай Ви, Ваші рідні і близькі будуть завжди здорові!

X