Настоянка бджолиного підмору – як приготувати

Бджолиний підмор – це тільця померлих природним способом бджіл. Він містить цінні речовини – хітин (хітозан) і гепарин, які допомагають при багатьох недугах. Настоянку бджолиного підмору застосовують в народній медицині з давніх часів.

Користь настоянки з підмору

Особливо корисно приймати настоянку бджолиного підмору при серцево-судинних захворюваннях, хворобах передміхурової залози у чоловіків (аденома простати і ін.), хворобах печінки, а також для зміцнення імунітету.

Який підмор беруть для настоянки?

Максимальна кількість підмору утворюється на пасіці після весняної ревізії бджіл (в лютому-березні). Для приготування настоянки беруть чистий бджолиний підмор, без цвілі, сміття і т.д. Підмор бджіл, до яких застосовували антибіотики або інші сильні хімічні речовини, не підходять для приготування настоянки.

Свіжий підмор треба спочатку підсушити (наприклад, в духовці при температурі 45-50 градусів або в мікрохвильовці, іноді це роблять навіть на сковорідці, але за такого способу важливо бджіл не пересмажити).

Сухий підмор подрібнюють (наприклад, в кавомолці) до порошкоподібного стану, потім готують настоянку.

Як приготувати настоянку?

Найпоширеніший рецепт настоянки – 1 столова ложка змеленого підмору на 200 мл горілки або спирту.

Також готують 10%, і 20% настоянку (підмор становить 1/10 або 2/10 частин від загального обсягу). Наприклад, якщо Ви взяли 50 г підмору, то для приготування 10% настойки, його треба залити 400-500 мл горілки. А для приготування 20% настойки, 50 г підмору заливають 250-300 мл горілки.

Підмор настоюють 2-3 тижні в темному місці. Краще використовувати пляшку з темного скла, а звичайну банку можна помістити в пакет або мішечок темного кольору. Настоянку треба струшувати щодня протягом першого тижня, потім 1 раз на 2-3 дні.

Коли настоянка готова, її треба процідити і злити в чистий скляний посуд. Зберігати, як і раніше,  в темному місці.

Як приймати настоянку?

Приймають настоянку підмору щодня, у вигляді крапель, з невеликою кількістю кип’яченої води. Кількість крапель на день дорівнює кількості років (віку) пацієнта. При цьому, загальну кількість крапель на день треба розділити на 2 прийоми (вранці та ввечері після їжі або між прийомами їжі).

Приймають настойку підмору зазвичай не менше 1 місяця. Потім роблять перерву на 1-2 місяці (тобто, за рік можна зробити до 5 курсів прийому настоянки).

Бджолиний підмор і настоянку підмору Ви можете придбати на пасіці “Медовий Бджоляр”.

X