Корисні властивості меду

Мед – унікальний натуральний продукт, який “виробляють” найпрацелюбніші комахи в світі – бджоли. Чому мед корисний, в чому полягає його користь?

Перш за все, в меді міститься близько 60 різних корисних речовин і елементів –  насамперед, вуглеводи – глюкоза і фруктоза. У 100 г меду міститься 0,3-3,3% білків, 77,2% вуглеводів, і 335 калорій енергії. До складу меду входить цілий ряд ферментів, які значно прискорюють реакції обміну речовин, що протікають в організмі і благотворно впливають на роботу більшості органів людини.

З мінеральних речовин до складу меду входять солі кальцію, натрію, магнію, заліза, сірки, йоду, хлору, фосфору. Деяких мінеральних речовин в меді майже стільки ж, як в крові людини. Мед також містить мікроелементи, такі, як марганець, кремній, алюміній, бор, хром, мідь, літій, нікель, свинець, олово, цинк, осмій та інші.

Мед включає низку  органічних кислот (яблучна, винна, лимонна, молочна, щавлева) і вітаміни – В2 (0,5 мг%), РР (0,2 мг%), С (2 мг%). За останніми даними, в ньому виявлені також вітамін В6, пантотенова кислота, вітамін Н (біотин), фолієва кислота, вітаміни К і Е.

Таким чином, мед є дуже цінним, натуральним продуктом, який дарує людям здоров’я і довголіття. Не випадково, мед з давніх часів приймають в лікувальних цілях для профілактики, і в боротьбі з самими різними захворюваннями. Хоча насправді мед можна і потрібно вживати щодня, як корисний і смачний продукт харчування.

Спробуйте наш Знатний Мед – смачний і цілющий, який зібраний на пасіці «Медовий Бджоляр» в екологічно сприятливих місцях України (Київська / Житомирська область).

X