Україна напередодні медового сезону: тенденції і прогнози

24 лютого 2020 року в прес-центрі «Інтерфакс Україна» відбулася Інтернет-конференція на тему “Україна напередодні медового сезону: тренди та прогнози”. В ході Інтернет-конференції експерти медового ринку підбили підсумки 2019 року і озвучили свої прогнози на 2020 рік.

Так, за підсумками 2019 року експорт українського меду склав 55,6 тис. тон на суму більше 100 млн. доларів. Це на 12,7% більше, ніж в 2018 році.

«Що стосується загального обсягу виробництва меду, то за нашими оцінками, в 2019 році він склав 100-110 тис. тон», – повідомив Валерій Курейко, співвласник ТМ «Знатний Мед».

Оцінюючи обсяг внутрішнього ринку меду, експерт озвучив думку, що внутрішній ринок України споживає трохи менше половини від обсягу виробництва. Іншими словами, якщо в 2019 році було вироблено понад 100 тис. тон, а на експорт пішло 55,6 тис. тон, то на внутрішньому ринку залишилося близько 40-50 тис. тон.

«Якщо погода буде сприятливою, а саме відсутність проливних дощів і тривалих (2-4 тижні) посушливих періодів під час цвітіння ключових медоносів, то урожай буде хорошим. У минулі роки погодні сюрпризи часто знижували збір того чи іншого виду меду. У минулому році під час цвітіння липи стояла спекотна погода і квіти «вигоріли», тобто в них було дуже мало нектару. А під час цвітіння соняшнику 1-2 тижні було прохолодно, що теж трохи вплинуло на збір нектару. В цілому ж, поки що ситуація з виходом бджіл із зимівлі досить непогана, прогноз на весну і років поки без катаклізмів. Так що будемо сподіватися на хороший медозбір», – сказав Валерій Курейко.

Експерти ТМ «знатних Мед» також обговорили основні проблеми українського медового ринку – реєстрація пасік, якість меду, рівень споживання меду, вартість і імідж українського меду за кордоном і всередині країни і відповіли на запитання Інтернет-користувачів.

X