На початку літа, коли починає квітнути липа і лугові трави, наші бджоли створюють унікальний мед – луговий з липою і м’ятою. Таке поєднання зустрічається доволі рідко, бо для бджіл липа є одним із дуже сильних медоносів, і для того, щоб одночасно збирати нектар з лугових трав, їх має бути достатньо багато, щоб привабити бджіл. Такі умови регулярно створює сама природа на одній із наших пасік – луки тут цвітуть так сильно, а м’яти так багато, що бджілки просто не можуть оминути таку спокусу! І попрацювавши на величних деревах липи, вони встигають побувати ще й на луках. В результаті – Ви маєте можливість смакувати унікальний мед, що містить цілющі властивості як липи, так і лікарських лугових трав.
Як відомо, липовий мед – один з найбільш цінних видів меду. Він відомий своїми протизапальними та жарознижуючими властивостями, а також сечогінним та потогінним ефектом, тому широко застосовується під час лікування різних простудних захворювань, а також у разі грипу чи ангіни. Так само мед з нектару лікарських трав (наприклад, шавлія чи чебрець) підсилює цю дію.
Крім того, мед з квіток липи корисно вживати у разі запалення органів шлунково-кишкового тракту, а також жовчного міхура і нирок. Аналогічно нектар із деяких лікарських трав (наприклад, звіробій) корисний для шлунково-кишкового тракту.
Мед з липи також застосовується зовнішньо для лікування та загоювання ран – це обумовлено наявністю фернезолу, що чудово справляється із бактеріями.
Мед з квітів липи та лугових трав багатий вітамінами, мікроелементами та амінокислотами, які дуже корисні для людського організму.
Луговий мед з липою і м’ятою має унікальний смак – освіжаючий, з нотками ментолу, дуже приємний.
За рахунок наявності липи у складі цього меду, він кристалізується дуже повільно, залишаючись рідким 5-6 і більше місяців після відкачування, а потім зазвичай стає густим, але не твердим і без наявності кристалів.
Мед розфасовується безконтактним способом, прямо з медогонки у нову чисту тару. Відерця з безпечного харчового пластику дуже зручні для транспортування меду, з них легко та зручно виймати мед.